phd
ing
Erasmus+
bc

Exkurzie v spoločnostiach Johnson Control a Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems

Študenti druhého ročníka bakalárskeho štúdia študijného programu „Servis a opravy automobilov“ FŠT TnUAD v Trenčíne, v rámci výučby predmetu „Bezpečnosť automobilov“, navštívili v rámci dvoch dní (02.03.2016 a 13.04.2016) spoločnosti Johnson Controls International, spol. s r. o. - odštepný závod Trenčín a Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems s. r. o. Trenčín.

Spoločnosť Johnson Controls je okrem iného globálnym lídrom v oblasti automobilových sedadiel, stropných systémov, dverových a prístrojových panelov a interiérovej elektroniky  všetkých významných svetových výrobcov automobilov. Odštepný závod Trenčín je zameraný hlavne na automobilové sedačky.


Spoločnosť Yanfeng zameraná na riešenie palubných prístrojových dosiek, palubných systémov, dverových panelov, podlahových konzol a stropných ovládacích systémov automobilov významných svetových producentov pôsobí v Trenčíne len krátko a predpokladá sa jej rýchly rozvoj. V súčasnej dobe sú v nej objednávky zákazníkov na dizajn a materiály riešené iba virtuálne.

Prvý deň praktickej výučby bol zameraný na bezpečnosť produkovaných komponentov a pozostával z dvoch častí v spoločnosti:

  • Johnson Controls študenti najprv absolvovali návštevu dizajnového centra (spracovanie návrhu od zákazníka, výber materiálov, vyhotovenie virtuálneho a reálneho modelu a po schválení zákazníkom nasledujú jeho skúšky) a jednotlivých skúšobní, v ktorých testovali opotrebenie použitých materiálov navrhnutých autosedačiek, ich funkčnosť (aj v extrémnych podmienkach napr. v rozmedzí teplôt mínus 35 až + 68 °C), protipožiarnu odolnosť, i ďalšie. Zaujímavá bola reálna skúška sedadlového vzduchového vankúša a jej záznam vysokorýchlostnou kamerou. Praktická časť končila v centre 3D skenovania rozmerov a tvaru sedačiek pred a po vykonanej skúške,
  • Yanfeng, kde na prístrojovej doske a stredovom paneli konkrétneho typu vozidla (Mercedes triedy C) boli praktickými ukážkami poukázané ich bezpečnostné prvky.

Druhý deň praktickej výučby - Road Show YFAI v Trenčíne - v priestoroch budúceho testovacieho centra spoločnosti Yanfeng bol zameraný na praktické oboznámenie sa so všetkými  YFAI inováciami, ktoré boli prezentovane na svetovej výstave IAA201 Frankfurt 2015. Študenti na inštalovaných paneloch s dielcami, pod odborným dohľadom pracovníkov Advance Product Development & Sales mali možnosť prakticky vyskúšať  účelnosť a bezpečnostné prvky inovovaných a produktov.

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica
Kalendár podujatí
uplynulé Máj - 2019 nasledovné
Po Ut St Št Pi So Ne
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15
16
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
28 29 30 31